OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Goodbye Agony 19. kapitolaGoodbye Agony 19. kapitolaInessa se s Jaredem zase udobří a za to si pro ni Jared nachystá jedno ze svých milých překvapení.
Příjemné čtení Vám přeje marSabienna

Ležela jsem zrovna u bazénu na lehátku a chytala jsem nějaký bronz, když z města přijel Jared. Měla jsem na očích tmavé sluneční brýle, což Jareda očividně zmátlo, když mě spatřil, a asi nevěděl, jestli mě má pozdravit. Vzhledem k tomu, že jsem se vůbec nehýbala, mohla jsem vypadat, že spím. Proto Jared po chvilce váhání pokračoval ve své cestě do domu, aniž by mě jakkoliv vyrušil. V tomhle utlumeném rozpoložení, ve kterém jsem se zrovna nacházela, se mi nechtělo navázat jako první kontakt, takže jsem ho nechala projít dovnitř bez jakékoliv reakce. Po včerejšku, kdy jsem k němu v noci zašla a kdy jsem se pokusila o vstřícný krok, který byl Jaredem rázně odmítnut, jsem neměla pocit, že bych to měla dnes opakovat. Pořád jsem se lehce cítila uražena, ačkoliv jsem jeho důvody naprosto chápala. Musela jsem jednoduše vyčkat, až bude Jared připravený se mnou komunikovat. Jenže takhle se tu začnu brzy opět cítit jako vetřelec.

Čím delší dobu jsem tam dál ležela, tím víc mě cosi ponoukalo, abych se přeci jen zvedla a přemohla svou hrdost, které bylo vůči Jaredovi stále poněkud zaujaté. Jako naschvál vedle Jared uvnitř domu všelijak rachotil a dělal všelijaký kravál, kterým mě nejspíš mínil upozornit na svou přítomnost. I kdybych vážně spala, tenhle jeho bugr by mě stoprocentně probudil.

Nakonec jsem přemluvila své vlastní vnitřní přesvědčení, zvedla jsem se, přehodila jsem přes sebe plážovou tuniku a vydala jsem se za ním do domu. Našla jsem Jareda, jak stěhuje aparaturu z jedné strany místnosti na druhou, což pro nezúčastněného pozorovatele, jako mě, postrádalo veškerý význam. Postavila jsem se ke křeslu, o které jsem se opřela bokem, a s rukama založenýma v bok jsem ho sledovala a čekala, kdy si mě při svém šoupání techniky všimne. Zarazil se v pohybu, zrovna když se skláněl k velkému kombu a byl natočený mým směrem. Opět se napřímil a tvářil se u toho jaksi zaraženě. Žádný milý pozdrav, žádný roztomilý úsměv, žádný sladký polibek. Tak to bylo tvrdé přistání do syrové reality.

„Co to tady vyvádíš?“ zajímala jsem se o podnět toho přemisťování věcí z místa na místo. Záměrně jsem ale vynechala pozdrav, který on taktéž suverénně zazdil.

„Myslel jsem, že u toho bazénu spíš. Nevzbudil jsem tě tím kraválem?“ staral se okamžitě, čímž mi okamžitě připomněl toho ohleduplného a soucitného Jareda, kterého jsem důvěrně znala a kterého jsem plnohodnotně obdivovala. To mně připomnělo se na něj vlídně pousmát.

„Jen jsem odpočívala. Mám teď spoustu času, tak se učím flákat se,“ naťukla jsem okatě, aby pochopil, že mu tím naznačuju něco zajímavého a důležitého. Jaredovi povyjelo jedno obočí o trochu víc, jak tu mou nápovědu duchapřítomně zaregistroval. Přesto ale nečinně mlčel a akorát na mě poněkud rozpačitě civěl. Po tom včerejšku mezi námi pochopitelně neustále panovalo nepřehlédnutelné napětí, které zapříčiňovalo to křečovité chování, kdy jsme ani jeden netušili, co a jak říkat a taky jak se u toho tvářit. Už jen proto se s tím musí něco udělat. Takhle já dlouho fungovat nevydržím…

„Ty dneska nejdeš do baru?“ vydedukoval zcela logicky a trochu se u toho podmračil, poněvadž mu to asi připadalo trochu podezřelé. Zatím jsem ani jeden večer nebo odpoledne nevynechala směnu.

„Já už tam nepůjdu vůbec. Skončila jsem s tím,“ oznámila jsem mu s co nejvíc věcným tónem hlasu, ve kterém se ale i tak promítl jasný náznak veselého rozjaření. Měla jsem upřímnou radost z toho, že jsem mu mohla tuhle vítanou zprávu oznámit. Hlavně jsem měla dobrý pocit z toho, že jsem se k tomu rozhodla.

„Vážně?“ přeptal se Jared nevěřícně a jeho mužná tvář se u toho začínala dočista rozzařovat. Oči mu najednou úplně ožily a na rtech hodně těžko skrýval potěšený úsměv. Tohle byla reakce, ve kterou jsem doufala. „Stalo se něco, Iso?“ napadlo ho vzápětí, zda-li to mé ukončení pracovního poměru nesouvisí s něčím o něco závažnějším. Takže se opět zachmuřil a nejistě vyčkával na mou odpověď.

„Ne, nestalo,“ vypadlo ze mě bezmyšlenkovitě, ačkoliv to znamenalo, že jsem mu tím v podstatě zalhala. Včera se rozhodně stalo něco, co moje rozhodnutí zásadně ovlivnilo a nebýt toho, tak bych tam nejspíš zůstala i nadále. Ale moje vědomé já si velmi dobře udržovalo na paměti, že v tomhle případě by riskovalo velmi mnoho, kdyby dalo přednost nekompromisní pravdě. Jednoduše jsem Jaredovi nemohla říct, že jsem s tím sekla kvůli tomu, že jsem načapala Andyho s Lenou. A že mi to hrozně hýblo žlučí a ublížilo zároveň. Tím bych zajisté ještě víc rozdmýchala ten pošetilý problém, který byl pořád hodně čerstvý. Podvědomě jsem si také uvědomovala, že pro mě bylo v sázce prostě příliš na to, abych to vše riskovala tím, že budu zacházet do zbytečných detailů, jejichž znalost Jareda akorát opět rozladí. Zatímco když si ty podrobnosti nechám pro sebe, Jared bude spokojenější, že jsem moudře ustoupila a přijala jeho nabídku, kterou mi včera šlechetně navrhl. Nechám ho tedy, ať se o mě postará, a využiju ten volný čas k tomu, že budu usilovně pracovat na svém snu. Tím získáme oba. Já jsem o Jareda skutečně nechtěla přijít. Ani o střechu nad hlavou. Ani o svou novou návrhářskou dílnu. A už vůbec ne o svou šanci na lepší život.

„Ty jsi toho nechala kvůli mně?“ zeptal se mě bez obalu a v jeho tváři se objevilo nefalšované očekávání, že mu jeho dotaz potvrdím. Ty modravé duhovky se mu doslova blýskaly touhou po souhlasu.

„Hmm… tak nějak,“ přitakala jsem mu nejednoznačně, ale on to evidentně vzal jako výlučné ano, protože se na mě kouzelně usmál. Nejdřív se mu rty podivně kroutily, jak se zřejmě snažil ovládnout, ale když i já jsem dala průchod svému potutelnému úsměvu, tak mi ukázal svoje zářivé zuby v celé jejich kráse. Nejraději bych si k němu došla pro jeden smířlivý polibek, ale nechtěla jsem moc tlačit na pilu a raději to nechat na něm. Práce za barem jsem nechala především kvůli Andymu, ale současně jsem počítala s tím, že to bude mít pozitivní dopad na můj vztah s Jaredem. Mně se nepochybně uleví, když se přestanu vídat s Andym, a vlastně se stejně tak kvůli tomu uleví i Jaredovi, který se jednak bál o mou bezpečnost v Andyho přítomnosti, ale také na něj asi svým způsobem žárlil. To pro mě byl příliš tenký led, který nebylo radno podceňovat, takže jsem to vyřešila elegantně tím, že jsem z něj prostě odešla pryč.

„Ou… tak to je… vstřícné gesto, vážím si toho. Děkuju, Is,“ vyjádřil mi svou vděčnost za můj domnělý ústupek, což jsem takhle hodlala ponechat. Bylo to dvojité vítězství pro oba. Možná to z mé strany bylo prohnané a vypočítavé, ale já to vnímala jako hloupost všechno zbytečně zničit, když jsem měla naopak možnost věci napravit. Dřív, nebo později Jaredovi určitě řeknu, jak to s tou prací skutečně bylo, abych v sobě napořád nenosila vědomí toho, že jsem prolhaná potvora, ale prozatím to ponechám takhle, než se to mezi námi zcela uklidní. Upřímně jsem věřila tomu, že když jsem se teď od Andyho odstřihla, že do vztahu s Jaredem budu konečně moct dát úplně všechno. Teď už mě nemá kdo držet zpátky. Navíc si budu moct ověřit, jestli úsloví sejde z očí – sejde z mysli opravdu platí.

„Došlo mi, že máš pravdu v tom, co jsi říkal,“ připustila jsem uznale, což zajisté příjemně zapůsobí na jeho mužské ego, které podobné projevy vždy vřele uvítá. V tomhle jsou všichni muži stejní.

„I ohledně Andyho?“ ujišťoval se zcela otevřeně, ale já byla předem smířená s tím, že téhle otázce se stoprocentně nevyhnu, jestliže se tedy dostaneme k tomuhle tématu. Proto jsem sebejistě věděla, co mu na to mám odvětit, aby s tou odpovědí byl nanejvýš spokojený.

„Taky. Uvědomila jsem si, že když se s ním budu dál vídat, že se nikdy nestane součástí mé minulosti, kterou už náš vztah ale je. Měla jsem trochu obavy z toho, jak to bude zvládat, protože ten náš rozchod nesl dost špatně, ale po včerejšku myslím, že bude úplně v pohodě,“ podělila jsem se s ním o svoje nejnovější poznatky, které jsem opět podala poněkud dvousečně, protože pravým důvodem, proč jsem to s Andym utnula, byl zcela jiný. Nikoliv náš nedostatečně uzavřený vztah, ale především proto s kým navázal ten další. To jsem prostě skousnout nedokázala, ačkoliv bych správně měla.

„Jo? Jak to?“ zajímal se Jared zvědavě, jak o tom chtěl nejspíš vědět co nejvíc. Příliš jsem s ním ty záležitosti ohledně Andyho nerozebírala, poněvadž to bylo zcela nevhodné vzhledem k tomu, když jsme byli my dva spolu. A teď jsme navíc byli již oficiálně pár, takže jakékoliv rozhovory o mém bývalém si žádaly maximální obezřetnost a obratnou výřečnost.

„Protože on si taky uvědomil pár věcí, které mu hodně pomohly ten rozchod přijmout,“ shrnula jsem maximálně výstižně a přitom nekonkrétně, což ale Jaredovi očividně stačilo, když to několikrát uvážlivě odkýval. Doufala jsem, že to takhle k našemu včerejšímu rozporu a tomuhle tématu stačilo, a abych dalšímu rozebírání detailů vyhnula, iniciativně jsem změnila téma sama: „A co to tady teda provádíš?“ Rozhodila jsem přitom ruce, abych poukázala na to velké stěhování, které tu před několika desítkami minut zahájil.

„Domluvil jsem se s klukama, že si na večer trochu zahrajeme,“ oznámil mi, abych se v podvečer připravila na to, že tu v domě bude živo. Nečekalo mě nic, na co bych už nebyla zvyklá.

„To zní jako bezva nápad, Jayi,“ nadchla jsem se, že se Jared rozhodl něco takového uspořádat. Zřejmě to souviselo s tím, že Jay potřeboval strávit nějaký čas se svými kamarády, svými oblíbenými činnostmi, aby se dostatečně zrelaxoval a pak se ke mně mohl vrátit ve vší parádě.

„Jestli budeš chtít být u toho, tak klidně můžeš. Budu za to rád, Is,“ nabídl mi vstřícně a nepatrně se u toho pousmál, aby u mě vyvolal o něco lákavější dojem. Pro mě byla už ale ta samotná nabídka významné gesto.

„Jo? A tak to já si to nenechám ujít. Večer jsem sice chtěla jít do dílny, ale teď mám tolik času, že asi nebudu vědět, co s ním,“ odsouhlasila jsem mu, že se mi ten jeho plán náramně zamlouvá. Hrozně ráda, si Jareda a zbytek poslechnu, co vlastně produkují za hudbu.

„No to se neboj, protože já se ti o spoustu toho času postarám,“ prohlásil rezolutně a během toho monologu se ke mně rozešel, načež mě chytil kolem pasu, aby si mě k sobě přitáhnul velmi těsně, a když jsem mu proaktivně položila ruce za široká ramena, hned na to mě hodně vášnivě políbil. Málem se mi pod tím vroucným polibkem, ve kterém mi demonstroval své hluboké pocity, podlomila kolena. Tohle mi vážně chybělo. A kupodivu jsem každý nejnepatrnější pohyb či dotek pociťovala daleko intenzivněji než doposud. Jako by to odstřižení se od Andyho na mě mělo bezprostřední účinky. K Jaredovi jsem totiž zaznamenala daleko rozsáhlejší emoce, než které mě pokoušely doteď.

„No to já doufám, Jayi,“ šeptla jsem horoucně, pod tím nezvladatelným náporem náruživosti, která se ve mně zčista jasna probudila a kterou Jared vřele přijímal. A tak jsem ho dál zahrnovala roztouženými polibky, které mi nadšeně oplácel. A takhle jsme se neplánovaně přesunuli až k dostatečně širokému gauči, který dokonale vyhověl naší vzájemné touze.

 

Seděla jsem zrovna u televize a dívala jsem se na Discovery channel, když do obývacího pokoje vešel Jared. Pochodoval dosti energickým krokem, cosi u toho prozpěvoval a celkově vypadal, že je ve velmi veselém rozpoložení. Od toho, co jsme se usmířili, a já jsem přestala dělat v baru, mezi námi bylo všechno v naprostém pořádku. A bylo nám spolu vážně neuvěřitelně dobře.

„Tady má někdo dobrou náladu!“ upozornila jsem ho na svou maličkost z gauče, a když našel můj usměvavý obličej, okamžitě mi ten úsměv zářivě oplatil. Beze slova si přiskočil vedle mě na sedačku a vtiskl mi hodně dychtivý polibek, jehož intenzita mi málem vyrazila dech.

„No, to ty ji budeš mít taky, až ti řeknu, co mám pro tebe za překvapení!“ zahlásil radostně a byl z toho, co se mi chystal říct, téměř celý pryč. Velice snadno mě tou svou rozjařeností nakazil, protože se díky němu okamžitě rozestírala napříč místností a mě samozřejmě neminula. Snadno jsem z toho vytušila, že se jedná zřejmě o něco velkolepého, což mu ostatně bylo vlastní. Ne že by si vyloženě dopřával nějaké luxusní věci, ale spíš se mu samy pletly do té jeho úspěšné cesty, po které už pár let kráčel.

„Co? Další překvapení? Ty mě ale hrozně rozmazluješ, Jayi,“ povzdechla jsem si bezradně, ale veskrze vděčně, poněvadž jsem neměla v plánu jeho iniciativu jakkoliv mařit, ba naopak. Mínila jsem si s ním užít další netradičně strávený čas, jenž nás dva akorát víc sblíží k sobě a vytvoří nám krásné společné vzpomínky.

„Když já to pro tebe dělám rád, protože tě mám rád,“ odůvodnil mi přímočaře a tak láskyplně se na mě díval, že jsem skoro musela zahánět slzy dojetí.

„O tom nepochybuju, protože jinak bys pro mě pořád něco nechystal,“ pronesla jsem rezolutně a na náznak svého souhlasu jsem ho jemně políbila. Když už jsem se od něj chtěla odtáhnout, Jared se ke mně ještě přitisknul a ten přesladký polibek o něco víc nenasytně prohloubil.

„Mě to ale vážně baví. Tak dlouho jsem byl sám, že jsem úplně zapomněl, jak je to prostě úžasný pocit, když můžu nejrůznější věci v mým životě s někým sdílet. A teď nás dva čeká romantický víkend v Milánu, co na to říkáš?“ odhalil mi nadšeně a s výrazem zrcadlícím očekávání tytéž reakce ode mě se na mě dlouze zadíval. Já jsem ale tím zaskočením nejprve pozbyla veškeré schopnosti jakkoliv odpovědět. Jediné, na co jsem se vzmohla, byla povolená čelist s ústy otevřenými do písmene O.

„Ty na to ale nic neříkáš,“ smál se mi Jay, jak jsem z toho jeho rozradostněného sdělení byla naprosto vedle. Takovou skvělou zprávu jsem skutečně nečekala. Asi cokoliv jiného, jenom ne výlet do Evropy!

„No já jsem z toho totiž úplně mimo! Úplně jsi mě tím dostal, brouku! Já že se podívám do Milána? A s tebou? Páni, to je… To je fakt naprosto skvělý, Jayi! Hrozně moc se na to těším! A kdy letíme?“ soukala jsem ze sebe užasle a nedočkavě jsem ho chytila za ruce, což přímo dokazovalo naléhavost mého dotazu. Jared se na mě podíval s maximálním pochopením a určitou blahosklonností.

„Už tenhle víkend, zlato. Koná se tam Fashion week show, kde bych nerad chyběl. Alessandro tam bude mít svou kolekci, a to bude zároveň dobrá příležitost, abych vás dva seznámil a ty mu třeba ukázala svoje návrhy, když bude čas. A ještě ke všemu si užijeme společně romantiku v Itálii,“ nastínil mi svoje záměry pro nadcházející víkend a já jen zírala, na co ten chlap všechno nemyslel. On je fakticky dokonalý…

„Ty seš vážně neuvěřitelný, Jayi,“ vysmekla jsem mu poklonu a spontánně jsem mu vlítla do náručí. Jared moje objetí se smíchem uvítal, načež si mě při tom něžně hýčkal a nezapomněl mi ani do vlasů vtisknout letmý polibek. Připadala jsem si s ním vážně jako naprostá princezna. Co princezna, královna! Nešlo nevnímat, že jsem se stala celým Jaredovým světem. A já stále vyhlížela ten zlomový moment, kdy se on stane tím mým. Jestli to nedopadne v Milánu, tak to už asi nikdy…

 


 Jay


 Moc se všem omlouvám za tu menší pauzu, během dovolenkování jsem vypadla ze zaběhlého stereotypu, tak čekejte o víkendu další kapitolu, abych vám to nějak vynahradila, i když ten týdenní skluz není zase žádná velká tragédie. :D 

Mockrát všem děkuju!!! 


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Goodbye Agony 19. kapitola:

3. Jane
23.08.2019 [15:41]

Nevím, pravda se ve většině času stejně vždy provalí. A v tomto případě čekám to samé. Jsem zvědavá, jestli se Is přizná sama nebo to praskne. Emoticon

2. Maya666
21.08.2019 [22:58]

V první chvíli jsem byla na Is naštvaná, že Jarodvi neřekla pravdu, ale zase chápu její myšlenkové pochody a potřebu udržet si ten klid :) Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál a co všechno nám ještě naservíruješ :) :) :) Emoticon Emoticon

1. Fluffy admin
21.08.2019 [21:34]

FluffyNeříká se "co oči nevidí, srdce nebolí"? Emoticon Alespoň tak bych shrnula to, že Isa Jaredovi o konci své práce neřekla úplně pravdu. Mám obavu, že se jí to později vymstí, ale nebudu ještě malovat čerta na zeď. Emoticon Budu předstírat, že je všechno v naprostém pořádku, stejně jako to předstírají oni dva. Emoticon Jared, i když se umí chovat k Inesse moc hezky, bude ještě tvrdej oříšek. Prostě je zvyklý si prosazovat svou, což teď ve fázi zamilovanosti jeho vyvolené asi nepřijde, ale časem by to mohl být problém. Taky mám pocit, že Andyho a Isiny rozporuplné pocity k bývalému jsme neviděli naposled. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!