OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » FanFiction The Vampire Diaries » Protettore - EpilogProtettore - EpilogPokračování za dvacet let. Co se změnilo? A co naopak ne? Poslední kapitola.

Otevřela jsem dveře a pomalu vstoupila na střechu mrakodrapu. Pomalu jsem se na mých jehlových podpatkách přibližovala k okraji, u kterého jsem se zastavila. Ruce jsem si opřela o zídku a podívala se dolů. Všude byli lidé, kteří se těšili na půlnoc. Alkohol tekl proudem dole, ale i v budově, ze které právě vyšla. Miliony lidí právě teď upírají zraky na jednu jedinou věc. Na velikou zářící kouli a čísla, které ubíhaly pod ní. Kdybych se mohla nadechnout, užívala bych si krásného zimního vzduchu. Vyzula jsem si boty a sedla si na zídku, nohy jsem si spustila dolů a dívala se na zem. Je to dvacet let od doby, kdy jsem se proměnila. Vzpomínám si na to, jako by to bylo včera.

Probudila jsem se zmatená a unavená. V krku mě pálilo a moje vidění bylo rozmazané. Slyšela jsem tlumené hlasy. Když jsem začala vnímat okolí, uviděla jsem Damona, Kola, Klause, jak se u mě o něčem hádají. Pokusila jsem se posadit, ale v krku mi vytryskla palčivá bolest a proto jsem se znovu položila na zem. Další věc, co si pamatuju, byl Klaus s ďábelským úsměvem táhnoucí asi dvacetiletého kluka a lahodnou tekutinu, která mi tekla krkem. Moje první minuty jako upír.

Od té doby bylo všechno jiné. Moje smysly byly citlivější, síla větší a rychlost se pohybovala na úplně jiných měřítkách. Ale nejen můj život byl jiný.

Klausovi se narodila dcera Hope. Krásné, malé děvčátko. Teď už žena, ale jako dítě byla roztomilá. Dítě s šedýma očima, hnědými vlasy a po tátovi s výbušnou povahou. Právě teď žije někde v Evropě s mladým Salvatorem. Často ale navštěvuje Klause, který teď vládne New Orleans. Díky tomu, že se Elena stala znovu člověkem a je ochotna darovat krev, může Klaus znovu rozšiřovat zástupy svých hybridů.

Elena se stala člověkem kvůli tomu, že pár měsíců po Silasově smrti měli v Mystic Falls problémy s poutníky. Damon jako pravý, někdo říká, hrdina, já říkám blázen, se nechal zabít. Elena to nemohla zvládnout, tak se snažila všemožně ho přivést zpátky. Nakonec zjistila, že musí dát oběť. Nabídla se Elena, ale vyšší síla byla milosrdná a vzala jí pouze její upíří stránku a Damona vrátila na zem jako člověka. Po pár měsících slovo dalo slovo a Elena čekala mladého Anthonyho Salvatora, který má teď slabost pro Hope. Roztomilý kluk s hnědými vlasy a modrýma očima a strašně sarkastický po otci. Damon i Elena odmítli se znovu proměnit na upíry a teď žijí spokojeně v Mystic Falls.

Rebekah cestuje po světě s Mattem, který se ve dvaceti dvou letech nechal přeměnit na upíra. Podle pohledů, co mi posílá, jsou teď, myslím, v Miláně. Stefanův odjezd neměl se Silasem nic společného. Pár let po Silasově smrti přijel do Mystic Falls i s jeho přítelkyní a řekl, že prostě odjel. A já? Teď právě sedím na mrakodrapu v New Yorku a koukám se na zástup lidí v ulicích upírající zrak na jednu věc.

„Co tady děláš?“ ozval se hlas za mnou. Otočila jsem hlavu a uviděla jsem mého společníka za posledních dvacet let. Kola. Měl na sobě černý oblek s bílou košilí a modrou kravatou. Jeho vlasy měly účes ,právě jsem vstal z postele´. A nechyběl jeho pověstný úšklebek. Vypadá přesně jako před dvaceti lety. Krátce po mojí přeměně se nechal taky přeměnit, abychom byli spolu.

„Dívám se na město,“ odpověděla jsem.

„A odpočítáváš minuty. Nemám pravdu?“ zeptal se mě a sednul si vedle mě.

„Trochu,“ zasmála jsem se. Odpověděl mi smíchem a chytnul mě okolo ramen.

„Mohla jsi být dole. Tam taky odpočítávají,“ zašeptal mi do ucha.

„Tady je to lepší a navíc nepotřebuju vidět, jak se Klaus s Caroline oblizují. Vážně, jak ti dva se dali dohromady?“ zeptala jsem se ho a při pomyšlení na výstup, co ti dva před chvílí dělali, jsem se s nechutí zašklebila.

„Víš, že lidé se můžou ptát na to samé o nás?“ zeptal se.

„My jsme si až moc podobní na to, abychom nebyli spolu,“ usmála jsem se na něj a něžně ho políbila na rty.

„Jak myslíš,“ zašeptal. V okolí se začal ohromný hukot a odpočítávání.

„Deset. Devět. Osm. Sedm. Šest. Pět. Čtyři. Tři. Dva,“ ozývalo se z ulic pod námi.

„Šťastný nový rok,“ zašeptala jsem Kolovi do ucha a políbila ho.

„Doufám, že tento rok bude lepší,“ odpověděl mi.

„Mám hlad,“ řekla jsem mu. Kol se jenom vražedně usmál, odrazil se od okraje a volným pádem padal mezi lidi. Zopakovala jsem jeho pohyb. Když jsem dopadla na zem, chytla jsem Kola za sako, políbila ho a odkráčela do davu lidí, kteří právě začali slavit nový rok, hledat svoji svačinu. Přece jsem jenom upír.

 

Poslední kapitola. Nevím, kolik slov přesně jsem v této povídce napsala, ale bylo jich hodně a toho času. Je mi líto, že skončila, ale zase jsem ráda, že se teď můžu věnovat zase něčemu jinému. Doufám, že se vám kapitola i celá povídka líbila. A snad si ji rádi přečtete někdy znovu.
TheSinna 


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Protettore - Epilog:

1.
Smazat | Upravit | 12.06.2014 [20:44]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!