OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Volba osudu 8Volba osudu 8Charlie doufala, že ráno odhalí tajemství Seimona a toho místa, ale ten je pro ni stále tajemnější. Je však rozhodnutý jí konečně vysvětlit, proč ji sem přivedl.

Bylo toho moc, co tu chtěla prozkoumat, naučit se. Ale dnes už ne. Cítila, jak má únavou ztěžklé ruce i nohy.

Přetáhla si triko přes hlavu a pohodila přes židli, kalhoty ho následovaly. Nechala si jen kalhotky a zalezla do postele. Byla neskutečně měkká a Charlie do ní zapadla. Přetáhla si ještě přes sebe deku. Myslela, že okamžitě usne, ale její hlava byla všeho tak plná, že to nešlo.

Znovu zaslechla Seimonův hlas.

„Pomůžeš mi ochránit mé tajemství a já ti pomůžu ochránit ty, na kterých ti tak záleží.“

Doteď netušila, jak přesně to myslí, ale věřila mu.


 

 

 

8.

- Společný nepřítel -

 

Náhlé světlo ji probralo. Přetočila se na druhý bok, ale něco jí bránilo spát dál. Něco doráželo na její mysl. Pak jí to došlo, tohle nebyla její postel. Trhnutím se přetočila a rozevřela oči dokořán.

Posadila se a rozhlédla. Hlavou jí proletělo to všechno, co se včera stalo.

Nebyl to děsivý sen.

Seskočila z postele. Závěsy byly roztažené a okny dovnitř proudilo denní světlo. Pokoj díky tomu nevypadal tak ponuře. Rozhlédla se po pokoji a pohledem nejprve přelétla své oblečení přehozené přes židli a pak i mohutnou skříň. Otevřela ji. Obsah naprosto odpovídal tomu, kde se nacházela. Oblečení jako by ještě nikdo nenosil, ale vypadalo jako to ze začátku minulého století.

Raději si znovu oblékla to svoje.

 

Vyšla na chodbu a vydala se po schodech dolů. Netušila, jak Seimona najde. Rozhlédla se chodbou. Jako by jí někdo nebo něco četlo myšlenky, jedny z dveří se otevřely. Vykročila k nim.

Ocitla se v dlouhém sále, kterému vévodil stůl. Okolo zdí postávaly všechny židle kromě dvou. Na té jedné seděl Seimon a ta druhá stála na opačné straně stolu přichystaná pro ni.

Chytila ji a i s ní se vydala za ním.

Překvapeně přimhouřil oči.

„Jsem zvyklý na určitou úroveň stolování,“ podotkl, když postavila židli na zem a sedla si po jeho pravici.

„To já taky,“ oplatila mu. „Snídali jsme vždy společně.“

Raději to nekomentoval a změnil téma.

„Tam máš jídlo.“ Otočila se směrem, kam kývl a uviděla podnos. Zvedla ho a přenesla na stůl. Byl překrytý víkem jako v nějaké luxusní restauraci. Když ho zvedla, objevila pod ním šálek čaje, talíř s vajíčky a párky a také několik zlatavých toastů.

Hladově se do toho pustila.

Seimon mezi tím jen popíjel víno.

„Ty jíst nebudeš?“ zarazila se.

„Mě tohle stačí.“

Zaraženě na něj zůstala hledět. Tohle myslel vážně? Zadíval se pozorněji na velkou sklenku na štíhlé stopce se zeleného skla. Než ji v tom stačil zabránit, chytila ji a čichla k obsahu.

Vymrštil k ní ruku, jako by ji chtěl zabránit v tom, aby to rozlila, nebo se nedej bůh napila. To ale rozhodně v úmyslu neměla.

„To není víno.“

„Ne, to není,“ procedil mezi zuby a vzal jí pohár z ruky.

„Co je to za břečku.“ Nedalo se to jinak nazvat. Bylo to hustý, tmavý a páchlo jak zelený rajčata.

„Tahle... břečka,“ použil její termín, „mi pomáhá udržet mé tělo v kondici.“

„Kromě vlasů,“ upozornila ho.

„Malá daň, za udržení mládí,“ odbyl ji a pohár raději odložil na druhou stranu, kde na něj nedosáhla.

„Jak dlouho to piješ?“

„Asi sto třicet let.“

Charlie se rozkašlala a Seimonovi došla trpělivost.

„Až budeš po jídle, přijď do tanečního sálu,“ s těmi slovy a znechuceným pohledem se zvedl a odešel z jídelny.

Charlie ještě párkrát zakašlala, aby ze sebe dostala kousek vajíčka, co vdechla. Chtěla to zapít čajem, ale když zvedla šálek, zjistila, že v něm plavou kousky vajíček a párku, co před okamžikem vyprskla. Raději čaj oželela.

 

Seimona zastihla mlčky stát uprostřed sálu. Ani se k ní neotočil.

„Slíbil jsem ti vysvětlení,“ začal. „Asi bys ho měla slyšet dřív, než se do čehokoliv pustíme.“

Když mlčela, ohlédl se na ni. „Stejně jako já se snažím ochránit tohle místo, ty se budeš snažit ochránit svoji rodinu. To nás spojuje. To a společný protivník.“

„Zatím jim ale nic nehrozí,“ zamračila se.

„Ne, ještě ne, ale pokud to máš zvládnout, musíš se začít ovládat svoje schopnosti už teď.“ Rozhlédl se po zrcadlech na zdech a v jejich odrazu se objevily tváře. Jako by se zrcadla změnila v jejich portréty.

„Ti z nás, co si vybraly magii jako svou cestu, během života nastřádali znalosti, které neměly být zapomenuty. Proto si volíme své pokračovatele, učně, kterým se snažíme ty vědomosti předat. To, jak s nimi naloží, pak už záleží na nich. Proto je tak důležité vybrat si toho, kdo je schopný tu tíhu unést.“

„Takže ten co bude chtít ublížit mé rodině je jeden z těhle učňů?“ Rozhlédla se po neznámých tvářích, jak by ho mezi nimi mohla rozeznat.

„Přesněji můj učeň,“ upřesnil. „Byl tak nadaný, že jsem přehlédl jeho až příliš velké ambice. Tuhle chybu jsem si uvědomil až příliš pozdě na to, aby šla napravit. Podařilo se mi ho vystrnadit zpátky do reálného světa, ale to ho nezastaví, pokusí se vrátit.“

„Co chce?“

„Tohle místo,“ rozhodil Seimon pažemi. „Knihy, magii s touto školou spojenou. Tohle je nejdokonalejší výtvor, jakého jsme dosáhli.“

„Takže já mám být novým učněm a pomoct ti ho zastavit?“

Podíval se na ni.

„Ne tak úplně. Tvým úkolem je ho pouze zastavit.“

Překvapeně zamrkala.

„Takže vy mě nehodláte učit, jen využít.

„Také by se to tak dalo říct.“

„Proč?“ nechápala.

„Tvá babička měla pravdu, pokud bych si někoho vybral za svého učně, byl by to tvůj bratr. Je talentovaný a má jasnou čistou mysl.

„Ne, chci vědět, proč ho mám zastavit právě já.“

„Právě proto, jak nevhodná jsi.“ Zvedl k ní paži, jako by ji chtěl vybídnout, aby se podívala sama na sebe. „Jsi zbrklá a bez špetky disciplíny a ukázněnosti. V hlavě máš takový zmatek, že ani já nedokážu říct, co uděláš v dalším okamžiku.“

„Takže sis mě vybral protože, že jsem naprosto neschopná?!“ Ani nepostřehla, že zvýšila hlas. Bylo něco jiného vidět zklamání v očích babičky a táty. Obzvláště babička do ní vkládala tolik naději, že ji bude moci učit. Zklamala je a teď musela poslouchat ještě tohle od někoho jako on.

Slzy se jí vydraly z očí. Tentokrát tu nebyl Deril, aby jí řekl, že na tom přece nesejde.

Seimon došel až k ní, zaražený prudkou reakcí na pár slov co řekl.

„Já si tě nevybral. Pojď.“

Otřela si oči a šla za ním.
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Volba osudu 8:

5. maky21 přispěvatel
10.11.2013 [9:10]

maky21Já vím kdo to bude! Že já sakra, sakra vím, kdo to bude? Emoticon
Bude to Oliver (nebo jak se jmenoval ten bambula, kterej byl s Charlie u bazénu) a on teďka jen nemá vzpomínky, ale až si vzpomene, tak to bude masakr, že jo, že jo? Emoticon
*bouchá tak nadšeně do klávesnice, až jí z toho málem vypadlo A*

4. Texie admin
05.11.2013 [21:13]

TexieOmlouvám se, dílek bude až zítra ráno. Emoticon

3. Texie
05.11.2013 [13:06]

Dnes bude další díl, tak snad si dědula vylepší reputaci ;)

2. Mea přispěvatel
05.11.2013 [12:32]

MeaNo, teda ani se Charlii nedivím, že vyprskla! Muset poslouchat zapšklého stotřicátníka asi není med. Emoticon Nijak mě mrzí, že tady není něco s Olíkem a Derilkem... Emoticon Kapitolka byla super, teď jenom jedna otázka: jak to kruci bude dál! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. mima33 admin
04.11.2013 [17:05]

mima33Tak som poriadne zvedavá, kto alebo čo, si ju teda vybralo. Ten Seimon mi je poriadne proti srsti a hádam sa Charlie dostane čo najskôr domov. Som zvedavá, čo je s Derilom a Oliverom.
Skvelé Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!