OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Jen a jen pro tebe - 6. kapitola



Jen a jen pro tebe - 6. kapitolaJak probíhá další z běžných dnů manželství? A co teprve Thorova korunovace?

V této kapitole je obsažen velký časový skok, snad přijatelný… Holt mi docházejí nápady…


„Už zmlkni,“ zasyčela Sigyn a sekla svým mečem po Lokim, ten však zmizel a objevil se za jejími zády. Iluze, ovšem. „Hade!“ štěkla vztekle a prudce se otočila. Bůh byl připraven, zkroutil její zápěstí a ona byla donucena upustit meč.

„Tvá slova mi také zrovna nelichotí, ale toleruji je,“ procedil skrz stisknuté zuby. Hleděli si do očí, oba trhavě dýchali a snažili se ovládnout svůj vztek, aby se vzájemně nepovraždili. Takové nálady nebyly u mladého páru nic neobvyklého. Stačila drobnost a oba byli v bodu varu. Dnes se rozhodli společně trénovat boj. O to horší bylo, že v počátku hádky u sebe oba měli zbraně.

„Ty a tolerance, prosím tě!“ pronesla Sigyn teatrálně a z Lokiho pevného sevření se vyškubla.

„Z tvých úst to také zní skvěle.“

„Já alespoň netvrdím, že tolerantní jsem!“ Sigyn křičela, Loki spíše šeptal, a to ji štvalo ještě více. Měla chuť mu ten jeho samolibý výraz z obličeje odřezat. Založil si ruce na prsou a odklonil se od ní. Usmíval se. Otočila se k němu zády, aby zvedla ze země svůj meč a popřípadě mu ho mohla někam zabodnout, kamkoliv, kde ho to bude ďábelsky bolet. Než se však stihla natáhnout, ucítila na svém pase Lokiho dlaně, po chvíli i teplo jeho těla, které se na ni tisklo. Chtěla ho ze sebe setřást, ale on se držel pevně.

„Copak se ti nelíbí?“ zašeptal jí do ucha.

„Všechno,“ odpověděla mu ve vteřině. Ucítila, jak jí jemně skousl lalůček ucha a následně se přesunul na její krk.

„Myslím, že ty naše roztržky začínám mít v oblibě,“ zamumlal mezi polibky. „Mám rád, když se naštveš, je s tebou mnohem větší zábava.“ Sigyn se ušklíbla, v jeho slovech bylo cosi lichotivého, jenže svého manžela znala až příliš dobře. Pokusila se škubnout loktem a udeřit jej, on to však čekal a uhnul.

„Hade,“ zašeptala na oko vztekle. Přišlo jí, že toto oslovení se k němu skutečně hodí. Usoudila, že odpor je marný a poddala se. Hladila jeho dlaně, stále spočívající na jejím pase, zaklonila hlavu, aby získal lepší přístup k její jemné šíji. Plameny hádky byly pryč a oba se poddali čisté vášni. Sigyn si za tu dobu už uvědomila, že milování po hádce jsou ta nejlepší… Pokud nejsou vyrušeni…

„Nerušíme?“ ozvalo se od vchodu do bojového sálu. Byl to Thor a jeho kumpáni. Sigyn se po svém příchodu na Asgard snažila udělat si na všechny vlastní názor, bez podšeptávání ostatních. Nakonec zjistila, že co se týče Thorových přátel, Loki měl o nich naprostou pravdu. Zatímco Hogun a Volstagg se drželi spíše zpátky a k Sigyn se moc nevyjadřovali, Sif a Fandral byli úplný opak. Lady Sif ji nenáviděla od chvíle, co na Asgard vstoupila. Proč? To Sigyn netušila. Brala ji snad jako bojovou konkurenci? Nesnášela ji, protože nesnášela Lokiho? Možností bylo mnoho, správnou ale neznala. Fandral na ni neustále „svůdně“ mrkal a odvážil se dokonce i v Lokiho přítomnosti, což bylo nebezpečné, vezmeme-li v úvahu fakt, že se bůh lstí začal ke své manželce chovat i na veřejnosti jako… no jako k manželce.

Sám Thor byl kapitola sama o sobě. On Sigyn odmítl a jejich vztah byl velmi chladný. Bohyně toho nějak nelitovala, přece jen už od začátku jí byl mladší z princů sympatičtější a neuměla si v tuto chvíli představit sdílet svůj život s tím blonďatým vymaštěncem.

„Co myslíš, bratře,“ pronesl otráveně Loki, z něhož stále bylo cítit sálající vzrušení. Pomalu a s nelibostí se odtáhl od své ženy a otočil se k nově příchozím.

„K těmhle věcem jsou tady snad i pohodlnější místa,“ rozesmál se Fandral a pozoroval Sigyn, která konečně zvedla z podlahy svůj meč. Nejdříve ho sevřela v dlani, nakonec však skončil v pochvě.

„Znám i uctivější způsoby jak se zabavit,“ odfrkla si Sif uštěpačně. Loki jen tak tak stihl zastavit svou rozohněnou manželku, připravenou vyrazit proti drzé bojovnici.

„Asi půjdeme, ne?“ zašeptal a jemně ji táhl pryč. Raději ji odvede do jejich komnat a tam spolu stráví příjemné chvíle, než aby byl nucen sbírat ze země ostatky Sif…

***

A tak život plynul. Manželství se již jistým způsobem dalo nazývat manželstvím. Dny plné hádek a soubojů střídaly dny plné milování a jistým způsobem i něhy a nějakého citu. Sigyn i Loki, oba dva tvrdohlavé palice, si někde uvnitř uvědomovali, že jeden bez druhého už by nebyli tak jako dřív. Nahlas a už vůbec ne sobě navzájem by však něco takového v životě nepřiznali.

… Uplynuly roky, v dlouhém životě bohů však jen okamžik…

Loki vtrhl do jejich společných komnat jako velká voda. Prudce bouchl dveřmi, až mocná rána otřásla pokojem. Sigyn zvědavě vyšla z koupelny a se zdviženým obočím pozorovala svého manžela. Loki byl většinou klidný, jen tak něco ho nerozházelo. Proto ji překvapilo jeho rozpoložení.

„Loki? Co se…?“ nestačila svou otázku ani dokončit, prudce jí skočil do řeči.

„Chceš vědět, co se děje?“ vyštěkl a dlouhým krokem se přemístil před ni. Nestávalo se, že by z manžela měla strach, neděsily ji jeho lži ani ledový klid, ze kterých byla většina lidí na větvi. Děsily ji právě tyto chvíle. Netušila co čekat. Loki byl jako smyslů zbavený. „Otec kompletně přišel o rozum!“ pokračoval vztekle. „Chce z té duté hlavy, kterou tak hrdě nazývá svým prvorozeným, udělat krále Asgardu!“ I přes to, že se bůh lží vztekal, Sigyn postřehla v jeho hlase jistý smutek, hlavně při vyslovení slova „prvorozeným“. Faktem bylo, že sice Thor i Loki měli oba titul prince z Asgardu, vládnout však mohl jen jeden… A jak vidno, Odinovi se více zamlouval Thor, prvorozený.

„Copak ty stojíš o vládu nad Asgardem a Devíti světy?“ zeptala se opatrně. Loki zavřel oči a zhluboka se nadechl.

„Ne, vlastně ani ne,“ promluvil nakonec znatelně klidněji. „Ale když vidím, komu má vláda padnout do rukou…“ Tomu, co říkal, rozuměla. Thor byl skvělý bojovník, ale na trůn se nehodil. Sigyn netušila co říct, tak jen překonala tu vzdálenost mezi nimi. Nedotkla se ho, nýbrž mu jen pohlédla do ledově modrých očí.

„Netrap se něčím, co nemůžeš změnit,“ řekla tiše a Lokiho tvář se zkřivila do záhadného úšklebku.

„Nemůžu změnit, jistě,“ zamumlal zamyšleně…

Ten den se už ze svých komnat nehnuli. Brzy ulehli a Sigyn propadla klidnému spánku. S Lokim ale šili všichni čerti. Neustále musel myslet na nadcházející události a v hlavě střádal plán…

Sigyn tedy netušila, že její manžel několik nocí po sobě nestrávil klidným spánkem vedle ní na loži, ale tiše uskutečňoval svůj plán…

***

Thorova korunovace byla honosná. Všichni oslavovali, jediný Loki se však tvářil, jako by mířil na pohřeb. Sigyn, zavěšená do jeho rámě, se usmívala. Ne, protože by byla šťastná, jen ji pobavil manželův výraz.

„Přestaň,“ zasyčel nebezpečně.

„S čím?“ zeptala se nevinně.

„Usmíváš se.“

„A to je špatné?“

„Ano, a navíc otravné.“ Jeho hlas byl nevrlý.

„Tak se takto netvař,“ odpověděla stejným tónem.

„Jakpak se tak nemám tvářit, když Devět světů míří do záhuby.“

„Vidíš to moc černě…“

Vešli do korunního sálu a postavili se k Frizze a Thorovým spolubojovníkům. Sigyn si samozřejmě nemohla stoupnout vedle svého manžela, tak to na Asgardu nechodilo. Musela být vždy o stupínek níže. Tak k Lokimu vzhlížela ještě více než normálně.

Obřad začal, Odin věnoval Thorovi Mjöllnir a pomalu odříkával přísahu, kterou po něm budoucí vládce Asgardu opakoval.

Byli asi v půlce, když se Všeotec zarazil a zpozorněl.

„Ledoví obři,“ konstatoval. Sigyn, překvapená stejně tak, jako všichni ostatní, se ohlédla po Lokim. Ten zanechával kamennou tvář. Odin vyrazil a jeho synové ho následovali. Bohyně sledovala zelený plášť svého manžela a netušila, že se právě rozběhl koloběh dění, který rozpoutal…


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jen a jen pro tebe - 6. kapitola:

5. AndysekAndysek přispěvatel
08.06.2017 [22:14]

AndysekAndysekJo, to samé mám při řízení. Metal na plné kule, nebo vítr ve vlasech... teda do helmy... a to se to potí jedná báseň a jak si to nemůžu zapsat, jsem v pr... pane profesore Emoticon

4. Eilan přispěvatel
08.06.2017 [22:04]

EilanJá mám plno nápadů vždy ve škole, před spaním atd. A když si sednu, že to sepíšu... Hovno hovno zlatá rybko Emoticon

3. AndysekAndysek přispěvatel
08.06.2017 [19:09]

AndysekAndysekTiché obodobí je vždycky na houby. Já zas naopak mám spoustu nápadů a jak si to nezapíšu, tak po čase zapomenu. Chtěla bych psát každý den, jako v zime, ale nejde to Emoticon Těší mne, že tebe těší a podporuje tě to v další tvorbě Emoticon

2. Eilan přispěvatel
08.06.2017 [17:32]

EilanMěla jsem teď takové tiché období, kdy má fantazie odpočívala. Ale taková odezva vždy dokáže nakopnout Emoticon

1. AndysekAndysek
08.06.2017 [13:28]

Neříkej mi, že tebe opouštějí nápady Emoticon vždyť oplýváš takovou fantazií a určitě rychle na něco přijdeš Emoticon Kapitola se ti samozřejmě znovu povedla Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]



Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu



...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!