OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele SaDiabloSaDiablo

Práva: přispěvatel

Věk: 28

O mně: <3

Kontakt:

Statistiky:

Moje články: 81

Moje komentáře

Titulek článku Text
18.05.2021 (1:18)BásničkyNoční nebe to bylo milé jako pohlazení :)
26.10.2016 (19:20)FanFictionNa druhém břehu Ach ne, to je tak smutný... Já jsem moc nevnímala perex, takže mi to došlo až tak v půlce, a asi o to víc mě to rozesmutnilo, no a ten konec to zazdil. Upřímně, James nikdy nebyl moje oblíbená postava, proto jsem se o Poberty celkově nezajímala, vlastně z nich mám nejradši Lupina, potom Siriuse. Ale byl to krásný, emotivní drabble, začínám se bát, Reny, že čím víc toho od tebe přečtu (a že mám v plánu už od té doby, co jsem na titulce uviděla "Tu jizvu znám" a doteď si pamatuju, jak mě to nadchlo, a tak jsem si to šetřila, až uběhlo skoro celý století :D), tím víc to bude takové a jednou mě to tak rozesmutní, až mi "něco spadne do oka" a trochu si zaslzím, víš jak. :D Bylo to úžasné. Ale bolí mě to, protože přeci nemůžou být takhle smutní, když tam někde je i Lily další... Zajímalo by mě, co sis myslela, když jsi to psala... Kde sis představovala, že je Lily, co se děje kolem, co Červíček???, a viděl se James se Snapem?, kdybych mohla nahlédnout "za oponu", aspoň trošku, rozhodně bych to udělala. :) Díky!
15.10.2016 (13:40)FanFictionNepoddat se No jo, Binns! :D Říkala jsem si už na začátku, že to bude něco takového. :) Co se délky týče, možná bych snesla jen double drabble, ale konec se mi moc líbil. Úplně jsem si dokázala představit Siriuse a ty jejich pobavené pohledy. Na Binnse si pamatuju moc dobře, a proto si myslím, že pokud někdo dokázal odolávat tak dlouho, pak to musel být vážně Lupin jako jediný. Já bych usnula na první, maximálně druhé hodině. :D
12.08.2016 (23:40)FanFictionDrobný skutek Přečetla jsem to snad ani ne během třiceti vteřin, a vlastně mě ten závěr ani nepřekvapuje. Sice doba není specifikovaná, ale v hlavě se mi to odehrávalo, když už byl Draco psychicky úplně na dně. V sedmičce už ani moc nebojoval, když mu Harry vzal hůlku, působil rezignovaně, jako by věděl, že to, k čemu se dostal nevyhnutelně, nedává žádný smysl, je to zlo a jenom zlo a ne žádný hry, kdy někdo někomu něco začaruje, a pak se z toho stane vtip měsíce při snídaních u Zmijozelského stolu. Narcisse to nakonec taky nepřišlo správné, ta honba za dítětem, ve stejném věku jejího syna. A jako matka se o Draca vždycky bála, takže když byli sami, Draco, Narcissa a Lucius, už od toho chtěli jenom pryč, k čertu s čistokrevným kouzelnickým světem (Lucius držel jen kvůli tomu, že byl Smrtijed a neviděl od toho žádnou cestu pryč, Narcissa zůstávala kvůli Bellatrix, kterou měla ráda, všichni potom, aby to vůbec přežili, že). Takže proto mi právě tahle situace přijde naprosto uvěřitelná.
12.08.2016 (23:27)FanFictionAle pane profesore :D Ach jo, no co jiného čekat od Brumbála.
12.08.2016 (23:23)FanFictionPo zásluze potrestán Lupinova mysl je pro mě jedna z těch nejsložitějších a nejlepších na objevování a jeho charakter si zaslouží, aby se o něm psalo víc. Tenhle drabble je skvělý, hlavně v tom, že znovu svádí boj sám se sebou, znovu o sobě pochybuje, protože jak by taky neměl? Když kromě Pobertů neměl moc/žádné kamarády, protože se ostatním stranil právě kvůli tomu, čím byl, a nechtěl nikomu ublížit. A když se mu dostalo takového privilegia, je to skvělá věc, ale zároveň ji vidí jako další břímě, protože najednou to nejsou jen povinnosti vůči sobě samému, o které se musí starat; je to výzva a aby se alespoň trochu dostal z toho napětí, které v něm ony pochyby vyvolaly, myslí na svoje nejbližší kamarády a na vtípky Siriuse, aby si alespoň trochu ulehčil a před rodiči nezačal panikařit. Takže tenhle drabble vlastně (možná) prozkoumává to, že cokoliv u Lupina vyvolalo nejistotu nebo zoufalství, v myšlenkách se obracel na Poberty, protože věděl, že pokud něco zabere, bude to právě to. Nevím, jestli to tak bylo myšlené, ale moc se mi to líbilo.
12.08.2016 (22:59)FanFiction Harry PotterHlupák Takhle se to klidně mohlo stát, protože Lupin se choval jako blbec (i když na to měl právo), když Dora byla těhotná, schoval se do své ulity a sám si plánoval, co se musí udělat, místo aby si s ní o tom promluvil. Navíc, on nikdy nevěřil tomu, že by někdo mohl milovat někoho, jako je on... Přišlo mi, že ses hodně zaměřovala na dialogy, takže ostatní popis (okolí, smrtijedů, vnitřních pocitů) zůstal v pozadí, přitom by bylo hezké podívat se hlouběji do Lupinových myšlenek, to nedorozumění se Siriusem trochu více rozvinout - vždyť tam čekali tak dlouho, mohlo to být více prozkoumané, více rozhněvané; Tonksovou jsem vždycky brala jako takovou, která se do všeho vrhla po hlavě, klidně by začala i křičet, zapomněla by, kde je, protože Lupinovi vždycky chtěla pomoct, soucítila s ním, a cokoliv by takového řekla, hned by se mu omluvila... Takže z tohoto úhlu to mohlo být podrobněji uchopeno. Ale byla to jinak příjemná jednohubka, vystihla jsi pěkně takovou tu lehkou trapnost a neohrabanost mezi nimi, kdy ani jeden přesně nevěděl, co a jak v blízkosti toho druhého.
12.08.2016 (11:07)BásničkyCesta daleká Svým způsobem zvláštní, první tři sloky jsem si myslela, že to je o sebevraždě, ale teď si myslím, že jde do basy (anebo to bylo tak dobře podané, že jsem úplně vedle :D). Líbilo se mi to moc, bylo to podané lehce, tak nějak jako by nic, jak kdyby o nic nešlo, až necitelně, ale ne naschvál, prostě protože takový je, suverén, co nad tím vším už dávno mávnul rukou. Začátek to krásně otevírá, naposled tě pohladím a do uší dám si vatu - má to tolik do sebe, spousta nevyřčených věcí, podtext vyloženě nutí čtenáře přemýšlet, co přesně se stalo, co přesně se děje, jaká je ta "ona", které je to směřováno... A jestli si náhodou na toho suveréna jen nehraje v poslední chvíli, co se vidí, aby vážně nesmutnila a spíš si myslela, že mu na ní zas až tolik nezáleží, ale přitom to je úplně naopak, on ji miluje, ale nechce jí ublížit ještě víc, tak prostě řekne, jo, vždyť je to fuk, takhle to má bejt. Nečekej na mě, tady pro mě stejně není místo, a oba jsme to už dávno věděli. Já na tebe nikdy myslet nepřestanu, ale byl jsem kretén a platím si za to sám. Tohle z toho cítím, takovou podtextovou a svým způsobem až tragickou love story.
31.05.2016 (12:34)FanFiction Harry PotterKouzelník a čarodějka RenyNew, opožděně, ale děkuju ti moc za krásnou reakci, hlavně protože je to povídka stará čtyři (!) roky, teď už bych ji zase napsala jinak, a je snadné zapomenout, že se vůbec někomu líbila/líbí. Snape by sám vydal na celou sérii a prozkoumávat jeho mysl a jeho příběh mě neuvěřitelně baví a zajímá, možná proto jsem s každou napsanou povídkou cítila velkou odpovědnost, abych dostála aspoň z mála tomu, co vytvořila JKR. O to víc mě tvůj komentář potěšil, takže díky.
19.05.2016 (20:13)DrabbleKto si a kto nie si Milé.
10.05.2016 (17:49)DrabbleOtázka času Jojo, tady byla přesně cítit ona unikající trpělivost a zoufalství z toho, že ten druhý absolutně nechápe, co se po něm chce, že pořád dokola mluví to svoje, i když to není žádané. To záhadné "to". Drabble naplněný zoufalstvím z faktu, že jsme v tom zoufalství kolikrát úplně sami. Ale jak se dá vlastně přesně vyměřit a definovat doba, čas? Kolikrát dnes a teď je to jediné a nejlepší, co ten druhý může nabídnout.
10.05.2016 (17:43)DrabbleNevím, proč trvala na tom, abychom je měli Tak tohle na mě působí jako z deníku psychopata. A líbí se mi to. Podtextem je týrání zvířat (zabíjení, přesněji řečeno), což je mi těžce proti srsti. Nicméně tento drabble byl hlavně o postavě Bena. Nevím, jestli je to výtržek z nějaké povídky nebo něco podobného, každopádně mě to zaujalo natolik, abych přemýšlela, kdo proč jak a co. Každou chvíli jsem čekala, že místo na králíky půjde na "ni", která ho k tomu nutila, která "trvala, aby je měli". Že byl natolik frustrovaný, že by prostě zabil ji a měl by klid. Dobré.
10.05.2016 (17:34)BásničkyDospělý svět V některých momentech mi to přišlo víc neobratné než poetické, ale není to míněno špatně. Je pravda, že "odvážíš si hnůj" působilo komicky, protože do celkového textu se to nehodilo, na druhou stranu "hurá všichni do peřin" na začátku působí hravě a odlehčeně a do tvé básně to zapadá. Chtělo by se nad tím ještě trochu zamyslet a něco vypilovat, většina rýmů byla jednoduchých ala co se rýmuje, to tam hned hodím; svůj/tvůj, rád/hrát/kamarád ad., což ale navazovalo do atmosféry tvojí básně. Druhá sloka se mi líbila ze všeho nejvíc, a trochu se lišila od ostatních, protože celkově jsi to nepojal tragicky, nýbrž věcně, cítila jsem, jako bys tím chtěl jen konstatovat, jak to je a jak to chodí, že ten smutek na tebe prostě přijde, ale ne že by ses z toho hned hroutil. To mi přijde osvěžující, většinou je to právě naopak; nacpat do toho co nejvíce křivd a nenávisti nebo žalu, a tohle bylo jiné.
12.02.2016 (1:17)DrabbleKde jsi? Jo, ti šťastnější tohle nezažili. Ale pak taky zažili jiný věci. Je to hrozný, odloučení... Ať už v jakýmkoliv slova smyslu. Nejhorší je zažívat ty pocity podruhý, i když poprvý to bylo úplně jinak. Poprvý to ten člověk vzdát chtěl. Podruhý už je to úplně někdo jinej, a stejně je s tím vztahem stejně práce. Pokud za to ten člověk stojí, musí se za něj bojovat. Pokud o to nestojí, pak... Pak už to poznáš. I když to často nezabere měsíce, ale roky. Vztahy jsou práce, a sakra těžká.
04.08.2015 (9:44)FanFictionNa rozcestí Ahoj Trisho, děkuju ti mockrát za komentář, je to jenom taková úvaha... Já si myslím, že pokud někdy Snape chtěl umřít (a podle mě to zase tolikrát nebylo), tak spíš kvůli tomu, že to pro něj představovalo aspoň nějakou šanci vidět ještě jednou Lily. Díky.
24.07.2015 (9:31)BásničkyFree and disharmony U tve tvorby se mi libi, ze nic nepises primocare. Skoro kazdy v dnesni dobe ceka neco, u ceho bude moct travit co nejmin casu, takze snadno opomiji hodnotu, a kdyz se neco nezda lehke, nechce nad tim ztracet cas. Rekla bych, ze toto je presne ten pripad, tezko sem k tobe nekdo prijde, napise krasne a tunu emotikonu a nazdar.
Co se tyce nazvu, tak mi od zacatku vrta hlavou, jestli to je schvalne pridavne jmeno s podstatnym, kdyz by tam spise melo byt freedom, jakozto svoboda a disharmonie. Casto mi prijde, ze anglicke nazvy ceske/slovenske tvorbe nelichoti. Proc je pouzivat, kdyz pises svym jazykem a tudiz je na miste pouzit ten jazyk, kterym pises. Ale to je zase pro jinou diskuzi.
Mela jsem nejake stejne pocity jako minule, hlavne o tom zmatku, ale hadam, ze tak uz se tve basne nejspis daji charakterizovat. :D Prispela tomu hlavne ta stylisticka stranka, kdy radek zacinas velkymi nebo malymi pismeny, nehlede na to, jestli vers predtim konci nejakym znamenkem nebo ne. Neni to sjednocene, ja treba taky kolikrat nerespektuju konce vet a cele to je takova jedna dlouha veta, ale kdyz je to chvili tak a chvili onak, tak jsem si uvedomila, ze me to rusi. Ale velmi se mi libilo, ze kazda sloka konci tremi teckami, az na tu posledni, ktera cely text ukoncuje teckou. A to dava najevo vsechno, utina jakoukoliv moznou nerozhodnost, pripadnou nadeji. Celkove se mi to libilo, akorat me stve, ze mi tak dlouho vsechno trva. :D Tesim se na dalsi.
24.07.2015 (8:53)FanFiction Harry PotterTakhle by to nešlo, chlapci Asi jsem do toho dal prilis sily. :D To byla mila Snarry jednohubka, hlavne se mi libil styl, jakym povidka byla napsana. To se pak cte vsechno samo. Taky jsem si uzila zapojeni Kriklana a Malfoye, a bez Brumbala by to samozrejme neslo. :D
20.07.2015 (20:34)DrabbleRány * Pardon, systém mě během psaní odhlásil.
16.07.2015 (9:22)BásničkyPoker, kariéra a zamilované strachy No to rikas ted, a pak bys to zabalila po prvnich par radcich. :D Blbe by to nedopadlo, vsak o tom popremyslej, jako jednorazovka by to stacilo... Rozhodne to je osvezujici pohled na pohadky. :DD
16.07.2015 (0:02)BásničkyPoker, kariéra a zamilované strachy Svetlonosi. :DD Hele ale to je dobry material pro povidku!
15.07.2015 (23:49)BásničkyPoker, kariéra a zamilované strachy No u me je to tak, ze cim kratsi basnicka/poezie, tim lepe. Coz je muj osobni problem a vetsinou hlavni kamen urazu. Obecne mam trochu problem se soustredenim a na konci uz mnohdy ani nevim, jak to zacinalo. Treba tvou basnicku jsem cetla petkrat, a kdyz jsou nejake delsi a nahodou se do nich pustim, tak to mam pak vystarano na delsi dobu. Takze jsem rada, ze jsi ji nenapsala jeste delsi. :D Ale jak rikam, to je ciste muj problem. S tim potesenim moc nevim, ja to chtela napsat primo, nejsem fanda okecu, ale taky to muze kolikrat vyznit spatne a urazlive, coz tak urcite nemyslim. Jinak k tomu chaosu, jeste jsem se nesetkala s tim, aby ve mne zamerny chaos vyvolal jiny pocit nez az rozhorceni nad tim, ze celou dobu ctu neco, co se mi pak pomota v hlave a vim uplnou *. :D A kdyz do toho zamichas jeste slovenstinu, tak to si spis pripadam jako (jeste vetsi) idiot, nez ze bych byla necim obohacena. :D A skvele je, ze zastavas originalitu. Takze se budu tesit na nejakou dalsi (novejsi) basnicku, brzo se podivam na dalsi. :-)
15.07.2015 (23:35)FanFiction Harry PotterChtěl být statečný Pettigrew se snad radi do me top 3 nejmin oblibenych postav. Kazdopadne kazdy zaporak ma svou backstory, a kdyz narazim na nejake podobne ff, strasne rada si ten pribeh prectu. Dalo by se rict, ze Pettigrew byl cely zivot vice zbabelcem nez predstavitelem zla, mozna proto, ze krome Voldemorta mel kazdy duvod, proc se stal tim, cim se stal, vcetne Cervicka. Tahle jednorazovka byla mila jednohubka (jen si neodpustim, ze Lily se pise s jednim el), Cervickuv pribeh bych si predstavovala prave takto. Dite, co treba bylo chtene, ale ne milovane, ktere nikdo nepodporoval, ktere nemelo zadny vzor, predstavu o zachovani loajality. Prestoze jako maly slova Klobouku nechapal. Jeho zarazeni se mi libilo a vyusteni povidky taky. Mozna bych byla radeji, kdyby ses trochu vice rozepsala, vykreslila to jeho detstvi, co odkud prameni, proc se ta matka takto chovala, jestli treba nebyl jiny dospely, ve kterem mel podporu, ale treba umrel... Libila se mi cast se Snapem. Nad tim jsem se pozastavila kolikrat, ze kdyby na to mel silu, tak by se ho zastal prave Cervicek i s Lupinem. Ale tyhle dva jsem vzdycky videla jako nejvic ponicene (v jinem smyslu, nez byl Sirius) z nich ctyr, kdy prave oni nechteli riskovat pratelstvi jedinych kamaradu na skole, protoze s jejich povahou/charakterem se bali, ze by zustali sami, kdyby se Severuse zastali. Prip. ze by se stali tercem, presne jako jsi to popsala u Cervicka ve sve povidce. Uzila jsem si ji, byla dobra, ale snesla bych delsi. :-) Budu rada za nejaky dalsi stripek.
15.07.2015 (22:57)BásničkyPoker, kariéra a zamilované strachy Ahoj, tak toto je hodne free. :D Prijde mi, jako bys moc nepremyslela nad tim, co vlastne pises a jestli se k sobe dane radky hodi. Tedy; myslenku to melo, ale prislo mi, jako bys tak nutne potrebovala dostat to ven, ze te neco tak nastvalo, klidne i uvnitr sebe same, ze ti to pak nestalo ani za dalsi propracovani. Protoze jedine, co mam po docteni v hlave, je chaos jak svina. Uspech, ozveny, poker, hrady a to vsechno obalene do podtextu lasky a nakonec jsem z toho tak paf, ze mi to nic nedalo, zadny pocit, zadne pochopeni, jen zmatek. Co se tyce formy, nejakeho radu, to tady neexistuje. V podstate jsem jako ctenar nedostala prostor vydechnout, protoze jsem se musela neustale adaptovat nove strukture, vers po versi. A to mi neprislo sympaticke. Dam ti srdce / Nezustane nic / Len popol / Ani jeho / Lebo / Preto ad., bylo to zbytecne usekane, trhalo to kontinuitu myslenek (pokud mi to teda nedela mobilni verze techto stranek, pak se omlouvam)... Celkove by to chtelo zapracovat na rytmu a barvitosti vyrazu. Coz sama vim, jak je tezke. A kdyz to z tebe nejde, tak i takoveto pokusy jsou lepsi, nez kdyby clovek nenapsal vubec nic (coz je momentalne muj pripad :D). Protoze napad je originalni a snazis se o prirovnani, ktera nejsou vubec vsedni. Je to o lasce, ale jinak. To se mi libi. Zvlast kdyz vetsina radoby romantickych textu je kycovita az hruza, preslazena a mnohdy se to ani neda cist. A tady u tebe to tema budilo zajem, aspon z me strany. Takze toho bych se drzela, jen zapracovat na melodicnosti a trosku vic se s tim pomazlit. :-)
16.05.2015 (10:15)O webuPOZOR! Zdôraznenie pravidiel! Deliverance: Kousek textu do googlu? Když ti někdo kopíruje nápad, obmění jména, místo děje, překope věty a události, časovou linii, aby to nebylo nápadné, těžko to zjistíš, pokud náhodou není někdo, kdo četl obě povídky nebo na ni náhodou nenarazíš sama. Tady se to ještě nějak uhlídat dá, ale když je povídka na úplně jiném webu? S tím ti žádný vyhledávač nepomůže. Když plagiátoři/autoři plagiátů mají žaludek na něco takového, těžko budou tak hloupí a kopírovat celé věty či odstavce. Kdybych tohle chtěla udělat já, tak si dám pozor, aby to nebylo tak snadno dohledatelné.
10.05.2015 (23:09)O webuPOZOR! Zdôraznenie pravidiel! Napsané je to až moc slušně. Chování některých lidí je nechutné a mrzí mě, že místo aby stránky kvetly s více a více kvalitními povídkami, děje se tu něco takového. Ještě se tu dozvíme, že když dáváme svoje povídky veřejně na internet, nemůžeme se divit, že si je někdo přivlastní, ne? Takové věci se bohužel prokazují těžko, ale je pozitivní vidět, že pořád fungujeme jako komunita a admini se dokáží postavit za postižené/ho autory/a. Normálně uvažující člověk ví, jaký je rozdíl mezi inspirací a plagiátorstvím, a mít klidně i tři účty, smažu je všechny a lezu pod stůl, jaká by mi byla hanba.
25.04.2015 (23:13)DrabbleTen kluk, co mě potká v Praze Moc se mi zalíbil tvůj styl psaní (pokud se to teda hodí napsat po pár odstavcích). Plynulo to krásně a líbí se mi všechno, od nápadu, přes název až po to, jak pracuješ se slovy. Jde z toho cítit um. Na někoho nemusí, ale na mě dýchnul. Snad brzo přibude něco dalšího.
09.04.2015 (23:41)DrabbleTrpím pro lásku Netýká se to jen psů. "Pejsků". Týká se to zvířat ve vodních světech, v cirkusech, koz, prasat, krav, slepic. Mlácení zvířat holí, nechávat je vyhladovět, zabíjet je a brát to jako sport - dnešní svět. Psi, kočky - chudáci. Jasně. Zajímá mě ale, jestli tě napadlo jen na chvíli věnovat tento drabble zacházení s kravami v mlékárenském průmyslu. Zacházení s králíky, opicemi, morčaty v testovacích laboratořích. Zacházení s koňmi, využívanými na tažení kočárů ve velkoměstech, jako je např. New York, za plného provozu. Svého psa miluju nade všechno na světě. Nicméně nevidím žádný rozdíl mezi psem, ovcí, žábou nebo rybou. Všechna zvířata si zasluhují, aby s nimi bylo jednáno stejně, a třeba jsi toto nezamýšlela, nicméně drabble se mi zdá povrchní. Má vyvolat lítost, jak je svět nespravedlivý. Jaké ale nese poslání? Jistě, pes miluje člověka mnohdy víc, než člověk miluje sám sebe, udělá pro něj cokoliv. Chybí mi tam ale náboj - energie, rozčilení, klidně i zloba. Cokoliv mimo lítost. Jediné, co drabble říká, je, že se pes nebude bránit ničemu, co chce jeho majitel, protože když to pánovi udělá radost, pak se mu podvolí. Možná kdybys místo dovětku "věnováno všem pejskům" napsala, proč ses pro to rozhodla. Jak proti takovému jednání bojuješ a jak se můžou zapojit ostatní. Proč o tom vůbec píšeš, vždyť nestačí napsat jen sto slov o něčem takovém, a pak to nechat nám a čau. Žádnou diskuzi tu vyvolat nechci, jen mě drabble nejspíš neoslovil tak, jak měl.
24.03.2015 (22:35)DrabbleFilchova kočka Tak to je parádní nápad. A dostatečně dobrý na jednorázovku i kapitolovku. S chutí bych si to přečetla a myslím, že takových by nás bylo víc. Jen technická - máš překlep ve slově pracovat, styl je skvělý, má to lehce humorný nádech, ale kdyby ses to rozhodla rozepsat, určitě by ten její příběh byl temnější. Na těch sestrách něco je, Brumbálova mě taky zajímala, a tohle sice canon není, ale doufám, že ten nápad po sto slovech nepustíš.
22.03.2015 (11:31)DrabbleHrob se zlomeným křížem Začátek měl rozhodně dobrý potenciál, jako bys otvírala nějaký obsáhlejší text, jako by ses chystala sdělit nějaké velké tajemství. Téma sice originální není - nebo spíše prvky, jaké jsi použila (hřbitov, hrob, kříž, rozlícená žena...) -, ale tvůj styl se mi zalíbil. Chápu, co jsi koncem zamýšlela, nejspíš to, o co se snaží každý drabble, zaujmout tak, aby čtenář zůstal okouzlen, překvapen, aby chtěl znát to, co jsi mu schválně odepřela. Ale mám z toho takové smíšené pocity, protože sto slov by třeba bylo dostatečně dost na to, abych na ty otázky odpověď chtěla znát, ale u tohoto drabblu to nebylo. Jednorázovku bych si nejspíš přečetla radši, protože tvé použití jazyka mě zaujalo nejvíc.
20.03.2015 (22:11)DrabbleDítě "Přepravovat alkohol přes nebezpečné území." To pobavilo. Jinak zajímavě pojatý drabble, na nic se v něm nehraje, na začátku jsem si udělala představu, jak to bude vypadat až do konce, a ono to tak i dopadlo. To, že nepřekvapil a byl až suchý (a tím vůbec nemyslím nudný), by jindy nebyla výhoda, ale tohle pasuje stylu, jakým jsi drabble napsala (jestli tak píšeš pořád, netuším, ale vzhledem k perexu hádám, že ano).
30.11.2014 (15:06)O webuMoja prvotina Nečetla jsem, ale gratuluju!
15.11.2014 (18:04)FanFictionBrzy Kdo by neznal. Emoticon Milá a zároveň smutná jednohubka.
29.10.2014 (12:33)DrabbleNestojíš za to... Jako čtenáři mi tohle přijde směšné. Možná proto, že ses ani nesnažila zaobalit to do něčeho, co by mohlo mít nějakou hodnotu, možná proto, že stylem text odpovídá šesté třídě základní školy. Pokud si to ona slečna na tomto webu může přečíst, pak se dá aspoň trochu pochopit, proč jsi to zveřejnila. Ale nedokážu si představit, jakou reakci čekáš od nás, když dostaneme sto slov v jednolité kejdě, která očividně sloužila jen k tomu, abys to mohla vyplivnout do světa a dostalo se ti... Pochopení, politování... Čeho vlastně. Nakonec bych jen napsala, že máš chyby ve jsi/si > nechodila jsi do školy, ve kterých jsi mě nechválila.
28.10.2014 (23:13)DrabbleMilování Milé.
23.10.2014 (8:02)ShrnutíPovídky od LoveRain Love, děkuji za koment, aspoň jsi viděla, že nekecám. Jde to z tuha a nejde to ze mě moc vytáhnout, takže pokud by další měla bejt podobná rýmovačka, už ji sem nedám. A jinak ti za chvíli přistane zpráva o novým džobu, jdu na to. Emoticon
19.10.2014 (0:03)DrabbleBěh na dlouhou trať Přišlo mi, jako bys toho chtěla říct strašně moc na to, že jde jen o sto slov. Ale chápu, každý odstavec je vlastně o něčem trochu jiném a spolu shromažďují pocity, které prožila většina z nás. Alespoň tak mi to přijde, i když to celé podáváš na pozadí boje o to, aby sis mohla dovolit na chvíli nemít nad vším kontrolu. Nebo mi těch informací, které kvůli větší koncentraci nedávájí prostor pro dostatečné rozvinutí myšlenky, jako by měla pouze jedna nebo dvě z nich, přijde moc jednoduše proto, že jsem o nich psala taky. A vmáčknout k sobě otázky o smyslu života, o udržení si masky před ostatními, aby nepoznali, jaká jsou naše slabá místa, o předstírání veselí, když je nám do pláče, to je na sto slov pro mě trochu velká pálka. Ale úvaha zajímavá, takové mě vždycky vrátí zpátky. Ráda si přečtu další, pokud nějaké budou.
18.10.2014 (23:48)DrabbleVětšinou Taková krátká pocitovka. Líbilo se mi, že jsi to nijak nekroutila do něčeho rádoby uměleckého, bylo to krátké a k věci, drabble na to stačil. Takový střípek z tvých myšlenek, to je na drabblech to zajímavé.
07.10.2014 (23:11)Malby a kresbyOscar Wilde - Sobecký obr Tohle je nádherné... Až mě bolí, že tvoje umělecké počiny nemůžu vidět naživo, takové pocity zažívám často jen s oblíbenou knihou. Emoticon Překrásné, nechápu, jak mi to mohlo utéct.
03.10.2014 (13:28)FanFiction ostatníPřes kouzla i hlubiny Myslenka je dobra, libi se mi napad. Ale osobne mi moc nesedlo zpracovani, jako bys to proste napsala a uz tomu nevenovala zadnou jinou pozornost... Rada bych si to precetla v delsi verzi, vzdyt ten napad je plodny, tahle jednorazovka by se dala napsat na dve tri casti a nebyla by vubec nudna... O reinkarnaci jsem se vzdycky zajimala, a tak me mrzelo, zdalo se mi, ze konec byl unahleny...
25.08.2014 (9:59)BásničkyStrom života Nemela by ses tak podcenovat. Tema je zajimave a zpracovat se ti ho povedlo dobre, a prestoze nejsem ani ja zadny expert, libilo se mi to. Kazdopadne tema neni vesele, ale tobe se povedlo me na zacatku rozesmat. Prvne perexem a potom "som brutalne nasrata, lebo mi trvalo zosmolit tuto hovadinu skoro tyzden". :D :D
23.08.2014 (23:50)DrabbleKalužky slz připomínající Zemi tisíce jezer... Clovek si prvne precte nazev, pak perex, pak rozklikne clanek. Aspon tak to delam ja. A kdyz je to drabble, tak cekam, ze pokud je perex jednoznacny, je tema alespon zajimave zpracovane, je tomu dodane neco, cim se text odlisuje a cim je vyjimecny. At je to styl, nejaky slovni obrat, emoce. Jasne, je to sto slov, ale prave o to je to tezsi. U tohoto drabblu je hned jasne, jake pocity ma vyvolat - litost, bolest, vztek, pochopeni, nesouhlas, ztotozneni se apod. Mozna to bylo tim, ze to tema uz neni tak specialni, mozna tim, ze jsi nepsala z vlastni zkusenosti (tedy kdy ty jsi podvedla pritele), i kdyz te samozrejme vubec neznam, ale ve mne to nevyvolalo absolutne nic, necitila jsem z toho to, co bylo zamerem vyvolat. Nerada bych ale, aby sis myslela, ze se tvoji praci snazim pospinit. Zpetne si ctu svoje pokusy a u vetsiny z nich to mam naprosto stejne - prectu je a prazdno. Clovek se porad uci, takze to nejspis nechce nic jineho nez cvik, odhodlani, zapal a trochu experimentu. Hodne stesti v dalsim psani.
04.08.2014 (17:32)DrabbleKompotová Efý Takový nenucený styl psaní se mi líbí, je to taková příjemná a milá jednohubka. Příště by mohla nést třeba zavařený třešně.
21.07.2014 (10:50)DrabbleHrob pro mou lásku Skvělé.
02.07.2014 (21:00)DrabblePrázdná sklenka Zajímavé. Líbí se mi styl, dost dobře si dokážu představit, přestože ne do detailu, jak ta žena vypadala. Hlavním aktérem je tady sklenka, ale později toho večera/noci by to mohla být žena s tím neznámým mužem... Dá se o tom uvažovat dlouho, samotný drabble je takový záhadný, dává čtenáři prostor a navádí ho k vlastnímu přemýšlení, co, jak, kde, kdy a proč. Nesouhlasím s komentářem pode mnou, opakované slovo mi tady na škodu nepřijde, je vidět, že jsi to spojení použila záměrně. Líbilo se mi to.
30.05.2014 (16:41)DrabbleEvita Nevím, co má značit ta kurzíva na konci. Také se v textu nevyskytuje ani jedno souvětí, možná jsi chtěla vyvolat nějaké napětí, ale takhle to na mě vůbec nezapůsobilo. Možná to mělo být strašidelné, nebo spíše o kontrastech? Kdy na jaře vše ožívá a feťačka umírá pod stromem? Nápad zajímavý.
25.05.2014 (17:59)DrabbleJsme přelomoví Jsme, souhlasím. Naše dětství je už dávno pryč, vidím to pokaždé, když přijedu za sestřenkami, deset a šest, mobily, tablet, počítač, přestože chodí na návštěvy ke spolužákům a hrají si na zahradě, už to není a nebude takové, jak to bylo dřív. Některé pokroky jsou fajn, tyto zrovna ne. Šoupnout děti k televizi a mít od nich pokoj je najednou mnohem jednodušší než muset s nimi být neustále a nemít čas na práci nebo jiné záliby (teď je to mnohým rodičům na obtíž, být s dětmi konstantně, nad čímž mi zůstává rozum stát, ale to je zase jinam). Potom se to odráží na chování, to potom ovlivní všechno ostatní... Dobrý drabble, nechápu, proč zůstal tak opomenutý.
19.05.2014 (0:18)DrabbleTurn ship back to Africa Na to bych si s chuti precetla nejakou jednorazovku... Z lidske krutosti se mi dela spatne, ale styl, kterym to bylo napsane, mi je sympaticky, prijemny, cetlo se to moc dobre. Mozna i proto jsem si to dokazala zive predstavit, text plynul jako jejich lod. Doufam, ze aspon pouvazujes nad nejakym rozsahlejsim pribehem, ktery by stal za napsani, protoze si myslim, ze by nezustal bez povsimnuti. :)
18.05.2014 (22:45)DrabbleNaše druhá polovina... Mne to prislo jako nejaky uvod, tvuj komentar k samotnemu dilu. Neco jako rozsireny perex. Tvoje uvaha nad problemem. Ale od drabblu cekam, ze me chytne za srdce, ze v tom budou emoce, i kdyby to mela byt pouze uvahovka nebo pocitovka. Aby to melo nejaky... umelecky zavan nebo podobne. Toto sice byla uvaha, ale bez emoci, bez neceho, co by me chytlo za srdce. Omlouvam se, toto nema vyznit zle. Drabble v zadnem pripade nemusi mit dej, presto mi tam chybelo zaobaleni myslenky do nejakeho pribehu, prikladu, zivotni situace, cehokoli.
18.05.2014 (21:34)DrabbleDozvuky Hodne se mi libi myslenka, jako bys to napsala o mne. Myslim, ze se s tim dokaze ztotoznit spousta lidi, protoze se to da pouzit na kazdeho - sen pro nekoho muze znamenat vztah, pro druheho konicek ci praci. Neni to jednoduche, nabrat zpatky silu a odhodlani, jistotu a hlavne viru, ze to tentokrat bude ne dokonale, ale treba aspon lepsi.
18.05.2014 (20:26)BásničkyDěti Temnoty Tak na zacatek bych napsala, ze me zaujal uz perex, coz se v mnoha pripadech nestava, vetsinou je to suche a obcas to ani neodpovida tomu, co je potom uvnitr clanku. A tvuj perex me vtahnul do deni, mozna proto, ze tema mi je jaksi divne blizke. :) Mozna jedine, co mi nesedelo, to byl posledni vers prvni sloky, prebytecna interpunkce a potom nesjednoceni koncovek hrdi a vzprimeny, jedno spisovne a druhe ne. Ale jako celek se mi to hrozne libilo, cetla jsem to asi ctyrikrat, libil se mi rytmus, uzita slova, bylo by mi lito, kdybys nemela vic komentaru.

Datum registrace: 17. 1. 2010

Poslední přihlášení: 5. 4. 2023, 21:23

Shrnutí povídek:

 

Povídky od SaDiablo

Povídky od SaDiablo«2017 /kapitolová v přípravě» • Princův stín
«2016 /drabble»Jestli mě slyšíš
«Jednorázové»Dítě č. 5Zahir smrtíKouzelník a čarodějkaPoslední pravda Albuse Brumbála

Články:

Novinka

Jestli mě slyšíš

Jestli mě slyšíšSnad prominete sentiment, který se tímto střípkem prolíná. Po dlouhé době, ale pořád se stejným smutkem - Severus a Lily.

Novinka

Na rozcestí

Na rozcestíNa konci Ohnivého poháru je všem až na Popletala jasné, že Voldemort je zpět. A je to okamžik, kdy se Severus Snape ocitá tam, kam jeho cesta vedla od začátku.

Novinka

Unavená srdce

Unavená srdce Strach seká hlouběji než meče.

Novinka

V rozporu

V rozporu Ani ne nápad, pouhá nálada.

Novinka

V objetí

V objetí Inspirace: OUaT; Regina/Robin
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!