OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Královské povinnosti - 6. kapitolaKrálovské povinnosti - 6. kapitolaDalší kapitola o Jasonovi a Cathrine. Po párty. Jak to nakonec dopadne? Příjemné čtení. :)

Jason:

„Kdybys náhodou cítila, že budeš zvracet, tak mi, prosím tě, řekni, já zastavím, jasný?“ Nepotřebuji, aby mi pak Andrew říkal, ať to uklidím.

„Jo, kdyby něco, řeknu,“ zašeptala do tmy. Zapnul jsem jí bezpečnostní pás a vydal se směrem k paláci. Snad se dostaneme nepozorovaně dovnitř, jako jsme se dostali ven. Nechce se mi něco někomu vysvětlovat.

Bylo něco okolo půlnoci, tudíž doprava nebyla moc hustá. Pomalu jsme se proplétali ulicemi, až nás přivítaly brány paláce. Radši jsem to vzal zadní bránou.

„Cathrine, no tak, ještě nespi. Už jsme tady. Musíš vstávat!“ Otevřel jsem její dveře a ona spala. Něco mumlala a mlaskala. Vydala moc přitažlivě.

Nějak moc nereagovala na moje třepání atd. Radši jsem ji opatrně vytáhl z auta, opřel ji a zamkl. Nebyla jiná možnost, než ji vzít do náruče a odnést. Ale kde má pokoj?

„Kde máš pokoj? Nemůžu tě nechat spát u mě, to by bylo keců!“ Byla lehká jako moucha. Skoro nic nevážila. Vlasy jí vlály ve větru. Její vůně mě doslova okouzlila. Voněla sladce.

„Výhled do zahrady, druhé patro,“ vysoukala ze sebe a dál pochrupovala. Super, takže musím do schodů a ještě k tomu hledat pokoj. Snad nikoho nepotkám.

V paláci bylo poměrně ticho, jen sem tak byl slyšet nějaký zvuk, ale nikdo nás nepotkal. V druhém patře jsem zkoumal dveře. Které tak můžou být její? Výhled do zahrady měly skoro všechny pokoje. Naštěstí jsem narazil na dvoukřídlé dveře, na kterých byl nápis „Princezna Cathrine“. Díky za to!

Po otevření dveří mě do nosu praštila opět opojná vůně. Zase její sladká vůně. Byl to velký pokoj. Holčičí na první pohled. Všude byly fotky, knihy, plakáty atd. Měla velikou postel, na kterou jsem ji položil. Něco mrmlala.

Kabelka jí spadla z ruky, tak jsem ji položil na noční stolek vedle její hlavy. V posteli neměla žádné plyšáky, jak některé její vrstevnice. Díky bohu. Jen různé časopisy a knihy. Bude to asi vášnivá čtenářka.

Cathrine ležela na posteli roztažená jak mořská hvězdice. Její končetiny byly ve všech rozích a vlasy na všech polštářích. Sundal jsem její boty a položil je vedle postele. Šaty jí nechám, to bych si nedovolil ji převlékat. Ještě jsem ji přikryl peřinou a pořádně zabalil. Aby jí náhodou nebyla zima. Když jsem ale odcházel ke dveřím, začala mluvit.

„Neodcházej, Jasone. Chci tě tady. Nechci být sama, není mi moc dobře.“ Zaváhal jsem, protože přece nemůžu zůstat přes noc, ne? „Prosím!“ dodala, když jsem dlouho váhal a už se chystal odejít. Dobře, tak než usne, zůstanu a potom si půjdu lehnout k době do pokoje. Ještě bych z toho měl malér.„Můžeš otevřít okno?“ Převalila se na bok. Čelem k oknu do zahrady. Zabral jsem za páčku a otevřel okno. Čerstvý  a studený vzduch ovanul moji tvář a Cathrine hlasitě vydechovala.„Trochu se mi zase navalilo.“ Měla zavřené oči a bledou tvář. Chuděrka.

„Tak klidně oddechuj, snad to přejde.“ Pohladil jsem ji po zádech a sedl si na druhou stranu postele, než ležela ona. Sakra, nějak moc se přibližuji. To není dobrý.

„Můžeš mě hladit po zádech ještě, prosím? Je to příjemný a pomáhá to,“ řekla mezi výdechem. Okamžitě jsem se nahnul a hladil ji po zádech. Byla to příjemná činnost. Začalo z ní opět sálat trochu teplo. Nevím, jak se to stalo, ale usnul jsem.

 

Cathrine:

Moje víčka se od sebe nechtěla odlepit. Byla ztěžklá příběhem včerejší noci. Poslední, co si mlhavě pamatuji, je Jason v mém pokoji, jak mě hladí po zádech. I když byl můj žaludek jako na vodě, otočila jsem se a narazila do Jasonovy ruky.

Ležel vedle mě, v bundě a botách. Spokojeně oddechoval a měl klidný výraz v tváři. Vypadal mile ve spánku. Ne, jako by mi chtěl ukrást můj svobodný život a vzít si mě. Vypadal mladě a bezstarostně.

„Cathrine, zlatičko, už jsi vzhůru?“ zaklepala, podle hlasu, matka na dveře. Nemůže vidět, že je tady Jason, to by mě zabila. Musím ho vzbudit.

„Jasone, vstávej!“ šeptla jsem a jemně s ním zatřásla. Otevřel vyděšeně oči a trhl sebou.„Na nic se neptej. Moje matka je za dveřmi, musíš se hned schovat!“ Kývl a běžel k nejbližším dveřím, byly to dveře do šatny. „Můžeš, mami!“ křikla jsem a rychle na sebe natáhla župan, který ležel vedle postele.

„Ahoj, Cathrine, už jsem si říkala, proč nevstáváš!“ Měla na sobě kostýmek „na doma“ a sedla si na kraj postele, kde před chvíli byl Jason.

„Ahoj, abych řekla pravdu, nějak se necítím dobře.“ Přitáhla jsem si župan víc k tělu, aby neviděla šaty, které byly pod tím.

„Jak to?“ Vstala, obešla postel a přiložila mi ruku na čelo.

„Nevím, v noci jsem zvracela. Asi nějaká chřipka, nebo tak.“

„Donesu ti nějaký prášek, vodu a suchary, ano? Omluvím tě u návštěvy, že se dnes zdržíš veškerých aktivit.“ Zavřela okno, které bylo otevřené nejspíše celou noc, a odešla. Uf, teď je čas se převléct do pyžama.

„Jasone, můžeš ven,“ zaklepala jsem na šatnu a Jason otevřel dveře.

„Promiň, nechtěl jsem tu usnout.“ Tvářil se zahanbeně.

„V pořádku, to já bych se měla omluvit. Opiju se, zvracím a ještě otravuju.“ Moje tváře hořely studem. Radši jsem šla do šatny, ve které byl Jason, a vzala si pyžamo.

„Stane se, příště už budeš vědět,“ mrkl na mě a přecházel ke dveřím.

„Snad už příště na party nepůjdu.“ Už nikdy!

„To by byla škoda, mně se s tebou na párty líbilo.“ A to bylo poslední, co řekl. Potom otevřel dveře a odešel. Líbilo? Co to? Doufám, že jsem neudělala nějakou kravinu.

S myšlenkami na včerejší večer jsem zalezla do sprchy a umyla se. Moje zuby už taky potřebovaly vyčistit. Přece jen, chuť zvratků není nijak chutná. Moje stíny byly po celém obličeji a pod očima jsem měla nalepenou řasenku. Hm, jak přitažlivé. Musela jsem mu přijít nechutná.

„Tady jsi,“ nakoukla matka do koupelny. V ruce měla tác s několika věcmi a položila ho na noční stolek. Chuť k jídlu jsem momentálně neměla.

„Díky.“ Zalezla jsem do postele a napila se vody. Nemůžu žaludek moc přesytit hnedka.

„Nemáš za co. Snad tě to brzy přejde. Kdyby něco, budu u sebe mít mobil a komorná bude poblíž. Teď se prospi, to ti pomůže.“ Dala mi pusu na čelo a odešla. Nedalo mi to a musela jsem myslet na Jasona. Líbilo se mu se mnou na párty?


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Královské povinnosti - 6. kapitola:

1. Mia
19.11.2017 [16:23]

Konečne nová kapitola. Toto je jedna z mojich obľúbených poviedok. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]


Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!